گروه های خبری
اخبار کلینیک
( جاری: 2 | بایگانی: 1)
اخبار صنایع
( جاری: 21 | بایگانی: 22)
اخبار حوزه انرژی
( جاری: 3 | بایگانی: 1)
اخبار آموزشی
( جاری: 7 | بایگانی: 28)
اخبار حوزه فناوری اطلاعات
( جاری: 1 | بایگانی: 0)
اخبار حوزه بازرگانی
( جاری: 4 | بایگانی: 12)
تسهیلات واحدهای صنعتی
( جاری: 5 | بایگانی: 0)
فروش واحد صنعتي
( جاری: 1 | بایگانی: 2)
اخبار مركز
( جاری: 10 | بایگانی: 28)

جستجو
 
www yazdbtsc.ir


آمار سایت
 » شروع سایت: دی 1389
 » در حال بازدید: 3 نفر
 » بیشترین بازدید همزمان: 70 نفر
 » بازدید امروز: 151 مرتبه
 » بازدید دیروز: 86 مرتبه
 » کل بازدید: 380853 مرتبه
 » میانگین: 183 بازدید در روز

 

الف)  تعريف موضوع:

در این طرح اصطلاحات واحدهاي راکد، غیرفعال و تعطیل هر سه با معانی یکسان بکار گرفته شده اند و در هر سه مورد به معنی كارخانجات توليدي و صنعتي هستند كه دارای پروانه بهره ­برداری بوده و در گذشته به مرحله بهره‌برداري رسيده‌اند و در بانک اطلاعاتی صنایع وضعیت آنها فعال ثبت شده است؛ ولي در دوره‌اي از مراحل كاري خود به دليل مسايل و مشكلات مختلف، امكان ادامه فعاليت نداشته و جهت جلوگيري از خسارت بيشتر، تعطيلي واحد و توقف توليد را به عنوان مناسب‌ترين گزينه انتخاب نموده‌اند.

ب) ضرورت اجرای طرح:

طبق آمارهاي موجود، از حدود 800 واحد راه‏ اندازی شده در داخل شهرکها و نواحی صنعتی استان، حدود 100 واحد تعطیل در گروه - صنعت هاي مختلف وجود دارد.

اغلب اين واحدها در برهه‏ ای از زمان مشغول به کار بوده اند و بنا به دلايل مختلفي روند گردش مالي، توليد، حضور در بازار و ايجاد اشتغال آنها با مشكل روبرو شده‏ است و امكان ادامه حيات فارغ از ظرفيت‌ها و سرمايه‌هاي آنها نبوده است. لذا علیرغم تحميل بار تعطیلی واحد به جامعه، بهترين گزينه را توقف فعاليت توليدي، بيكاري كارگران، خروج از بازار و تعطيلي واحد جهت جلوگيري از خسارات بيشتر تشخيص داده‌اند. از آنجا که بعضاً این واحدها از اعتبارات و كمك‌هاي دولتي برای راه اندازي استفاده کرده‏اند، غیرفعال شدن آنها نتیجه‏ای جز اتلاف منابع نخواهد داشت. با در نظر گرفتن تعداد قابل توجه این گونه واحدها –که بالغ بر 10% واحدهای راه اندازی شده در شهرک­ها و نواحی صنعتی استان می­باشد -  و نیز وجود فرصت‏های ارزشمند برای کارآفرینان در استفاده از ظرفیت‏های بلااستفاده، ضرورت بررسی و ارائه راهکارهای فعال سازی آنها مشخص می‏گردد. لازم به ذکر است که با توجه به ماهیت پویای اقتصاد، شرایط کاری واحدهای صنعتی و نیز فرآیند راه­ اندازی و رکود آنها، آمار دقیقی از وضعیت آنها وجود ندارد و آمارهای موجود نیز باید در زمان اجرای طرح بروزرسانی شوند.

ج) اهداف:

1)    بروزرسانی بانک اطلاعاتی موجود واحدهای صنعتی استان

2)  عارضه یابی دقیق از وضع موجود واحدهای راکد و تهیه اطلاعات و ارائه گزارش تحلیلی به تفکیک هر واحد، گروه صنعت و مجموعه واحدهای راکد

3)    اولویت بندی واحدهای راکد جهت شروع هدفمند فرآیند راه اندازی و تخصیص بهینه منابع

4)    ایجاد زمینه فعالیت تیم‏های تخصصی جهت ارائه مشاوره به واحدهای صنعتی استان

5)  استفاده از نتایج حاصل از طرح برای ایجاد بستر مناسب جهت راه اندازی کلینیک صنعت به منظور ارائه مشاوره تخصصی در مرحله اول به واحدهای غیرفعال، نیمه فعال و در مرحله بعد مجموعه صنعت استان

6)    اطلاع ­رسانی دقیق و بهنگام در مورد وضعیت این واحدها به مراجع، دستگاه­های اجرایی و نهادهای ذیربط

هدایت سرمایه های راکد و بکارگیری دارایی­ها و ظرفیت­های بلااستفاده جهت ایجاد ثروت و توسعه پایدار

 
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مرکز خدمات فناوری و کسب و کار شرکت شهرکهای صنعتی یزد میباشد.
[ طراحی و پشتیبانی : گروه دیبا   -   Powered By : DCMS 2.3.3 ]