گروه های خبری
اخبار کلینیک
( جاری: 2 | بایگانی: 1)
اخبار صنایع
( جاری: 21 | بایگانی: 22)
اخبار حوزه انرژی
( جاری: 3 | بایگانی: 1)
اخبار آموزشی
( جاری: 7 | بایگانی: 28)
اخبار حوزه فناوری اطلاعات
( جاری: 1 | بایگانی: 0)
اخبار حوزه بازرگانی
( جاری: 4 | بایگانی: 12)
تسهیلات واحدهای صنعتی
( جاری: 5 | بایگانی: 0)
فروش واحد صنعتي
( جاری: 1 | بایگانی: 2)
اخبار مركز
( جاری: 10 | بایگانی: 28)

جستجو
 
www yazdbtsc.ir


آمار سایت
 » شروع سایت: دی 1389
 » در حال بازدید: 4 نفر
 » بیشترین بازدید همزمان: 70 نفر
 » بازدید امروز: 166 مرتبه
 » بازدید دیروز: 86 مرتبه
 » کل بازدید: 380868 مرتبه
 » میانگین: 183 بازدید در روز

> گروه اخبار > اخبار صنایع > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


معاون اول رييس جمهور در نخستين جشن صنعت و معدن كشور : انقلابي در بخش صنعت كشور در حال وقوع است
نگارنده خبر: کارشناس سایت
تاریخ ثبت:1389/11/23

معاون اول رييس جمهور با اشاره به اجراي قانون هدفمند سازي يارانه‌ها و با بيان اينكه سال آينده از محل منابع ذخيره شده در صندوق توسعه ملي سرمايه‌گذاري‌هاي فراواني در بخش‌هاي مختلف صنعت، توليد، بازرگاني و صادرات خواهيم داشت، گفت: سال آينده، سال پيروزي و پيشرفت در همه بخش‌ها بويژه در بخش توليد، صنعت و اشتغال خواهد بود .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت صنايع و معادن،«محمدرضا رحيمي» در جريان سفر به مشهد مقدس در مراسم افتتاح همزمان 32 طرح صنعتي و معدني با تبريك ايام مبارك دهه فجر با اشاره به توفيقات به دست آمده و ارتقاء شاخص‌ها در بخش صنعت و معدن گفت: ايران در مقايسه با برخي كشورها كه از سال‌ها قبل زيرساخت‌هاي صنعت خود را تجهيز كرده‌اند راه فراواني براي ايجاد زيرساخت‌ها و رسيدن به قله‌هاي پيشرفت دارد. البته دولت با اعتباري كه از طريق اجراي قانون هدفمند سازي يارانه‌ها به دست مي‌آيد تحولي بزرگ در ايجاد زيرساخت‌ها به وجود خواهد آورد.
وي گفت: در 5 سال اخير در صنعت خودرو سازي در بخشي كه با مديريت وزارت صنايع و معادن فعاليت كرده به اندازه 40 سال گذشته توليد داشته‌ايم و اين در حالي است كه كيفيت اين خودروها نيز به مراتب رشد داشته‌ است .
معاون اول رييس جمهور افزود: پيشرفت‌هاي كشور نه تنها در بخش صنعت بلكه در تمامي بخش‌ها چشمگير بوده و اين مرهون تلاش و تمركز توان دولتمردان در اين عرصه‌هاست .
معاون اول رييس جمهور خاطر نشان كرد: ميزان ثبت اختراعات در چهار سال اخير نسبت به دوره قبل 5/7 برابر رشد داشته است و تعداد شركت‌هاي دانش بنيان نيز از 560 به 1400 واحد رسيده است كه اين آمار همگي حكايت از پيشرفت و ترقي دارد .
وي گفت: در بخش نفت و گاز نيز تحول بزرگي رخ داده است و انقلاب ديگري نيز در اين بخش در حال  وقوع  است كه نتيجه آن كاهش وابستگي و بومي‌سازي صنعت نفت است .
معاون اول رييس جمهور افزود:‌ سال گذشته همه فاز هاي پارس جنوبي را با 4 پيمانكار ايراني فعال كرديم و در حدود 22 هزار ميليارد تومان براي اين فاز ها سرمايه‌گذاري شده كه منجر به ايجاد اشتغال براي صد هزار نفر شده است.
رحيمي در ادامه با اشاره به اينكه در برداشت از ذخاير نفتي عمق دريا از برخي كشورهاي همسايه عقب مانده بوديم، گفت: به زودي در اين زمينه از همه كشورهاي همسايه پيشي خواهيم گرفت و در طول برنامه پنجم سرمايه‌گذاري‌هاي فراواني در بخش نفت و گاز، انجام خواهد شد.
معاون اول رييس جمهور پيشرفت در بخش مسكن را از ديگر اقدامات موثر و مفيد در دولت نهم و دهم دانست و گفت: جهش قيمت مسكن كه به شكل صعودي بالا مي‌رفت با تدبير رييس‌جمهور متوقف شد و با جداسازي قيمت زمين از مسكن جلوي سودجويي برخي افراد در بخش مسكن گرفته شد.
وي با بيان اينكه پس از اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها تاكنون در بخش حامل‌هاي انرژي 20 درصد صرفه‌جويي شده است، تصريح كرد: اين در حالي است كه در بخش صنعت 20 درصد افزايش در مصرف گاز به چشم مي‌خورد و اين بدان معناست كه توليد در صنعت افزايش پيدا كرده و اجراي قانون هدفمند سازي يارانه‌ها موجب رونق صنعت شده است.
رحيمي كاهش اختلاف طبقاتي و صرفه‌جويي در بسياري از بخش‌ها را از ديگر ثمرات اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها دانست و گفت: بسياري از مخالفين اجراي اين قانون معتقد بودند كه اجراي قانون هدفمند سازي يارانه‌ها تورم 50 درصدي را به دنبال خواهد داشت ولي در حال حاضر ميزان تورم در كشور 10.8 درصد است.
معاون اول رييس جمهور يكي ديگر از اقدامات دولت كه در سال آينده را اصلاح نظام بانكي برشمرد و گفت: در جامعه اسلامي نظام بانكي بايد سالم و به شكل اسلامي مديريت شود.


تعداد مطالعه 2992 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
برگزاري دومين جشنواره صنعت و معدن با افتتاح 233 طرح صنعتي
10 مصوبه حمايتي هيات وزيران از اصناف
وزارت صنايع ومعادن: استراتژي كاشي و سراميك تدوين شد
هدفگذاري 15 درصدي صنعت نساجي از صادرات صنعتي در سال 90
برگزاري نخستين جشنواره بين المللي جايزه تحقيق و توسعه ايران
متیاز ویژه به پیمانکاران شاغل در صنعت نفت، برای شرکت در آزمون استخدامی
سیزدهمین نمایشگاه بین المللی فرش و کفپوش دموتکس چین 2011
وزير صنايع و معادن خبر داد : رشد 166 درصدي صنعت در مناطق محروم خراسان رضوي
اولین نمایشگاه دستاوردهای بومی سازی و خودکفایی صنعت و معدن جمهوری اسلامی ایران
بزرگترين كارخانه منسوجات صنعتي خاورميانه افتتاح مي‌شود
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <  
 

 
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مرکز خدمات فناوری و کسب و کار شرکت شهرکهای صنعتی یزد میباشد.
[ طراحی و پشتیبانی : گروه دیبا   -   Powered By : DCMS 2.3.3 ]